top of page

Professional Group

Public·5 members
Benjamin James
Benjamin James

Kevin Sam W DomuAkcja filmu dzieje się od wieczora 21 grudnia do poranka 25 grudnia, głównie w domu rodziny McCallisterów w Chicago, ale również w innych częściach tego miasta oraz na lotniskach i w hotelu w Paryżu, na lotniskach w Dallas i Scranton oraz w ciężarówce jadącej ze Scranton do Chicago.
Kevin sam w domuWiele scen nakręcono w dwupiętrowym, jednorodzinnym domu mieszczącym się przy 671 Lincoln Avenue[4] w miejscowości Winnetka, leżącej na przedmieściach Chicago. W filmie pojawia się kuchnia wraz z głównymi schodami, piwnica oraz większa część pierwszego piętra, ale już jadalnia i wszystkie pomieszczenia na parterze (poza kuchnią) zostały zbudowane jako scenografia filmowa. Także znajdujący się na przydomowym podwórku domek na drzewie powstał specjalnie na potrzeby filmu, a po zakończeniu zdjęć został rozebrany. Sam budynek powstał w 1921 i miał pięć sypialni, strych, podwójny wolnostojący garaż i szklarnię[5].


Jednak ośmioletnie dziecko Kevin McCallister jest samo w domu w Wigilię, gdyż zostało przypadkowo zostawione, podczas gdy reszta jego rodziny wyjechała do Paryża. Kevinowi udaje się przestraszyć ich wiele razy, ale w końcu odkrywają, że jest on sam w domu i byli przez niego oszukiwani cały czas. Pomimo protestów Marva, Harry próbuje obrabować dom.


Kevin podsłuchuje, jak Harry i Marv dyskutują o planach włamania się do jego domu w nocy, a w odpowiedzi przygotowują w całym domu liczne pułapki. Po tym, jak Kevin strzela do nich z karabinem przez klapę dla psa (Harry'emu w krocze, a Marvowi w czoło, gdy zagląda do środka domu przez klapę), oddzielnie próbują wejść do domu. Wpadają podczas tego na wiele pułapek zastawionych przez Kevina, co prowadzi do wielu różnych komediowych urazów.


W końcu udało im się schwytać Kevina w jednym z domów, do którego już wcześniej się włamali, i próbowali zadać mu te same obrażenia w odwecie. Zanim jednak Harry zdążył odgryźć palce Kevina, obaj zostali ogłuszeni łopatą do śniegu przez sąsiada Kevina - Marleya, z którym Kevin zaprzyjaźnił się wcześnie. Marley zabiera bezpiecznie Kevina do domu, podczas gdy policja przyjeżdża i aresztuje Harry'ego i Marva. Harry patrzy na Kevina przez policyjny samochód, a Kevin sarkastycznie uśmiecha się i macha im na pożegnanie.


Oglądając film "Kevin sam w domu" nie sposób się nie zastanawiać jak dziś wygląda Macaulay Culkin i czym się zajmuje. Obecnie porzucił aktorstwo i zajął się muzyką. Jednak w 2018 roku ponownie wcielił się w rolę Kevina McCallistera w... reklamie Google Assistant. Wideo szybko zyskało ogromną popularność w internecie.


Sięgnij po zestaw LEGO Ideas Kevin sam w domu (21330), by jeszcze raz przeżyć sceny z komedii, przy której w każde święta zaśmiewają się całe rodziny. W środku znajdziesz model domu McCallisterów, domek na drzewie i furgonetkę złodziejaszków. Dom McCallisterów jest pełen elementów, które natychmiast rozpoznasz, oraz wspaniałych funkcji, które ułatwiają odgrywanie zabawnych scenek. W zestawie jest wszystko, co potrzebne do pokazania sceny udawanej imprezy świątecznej Kevina.


W domu nie zabrakło też piwnicznego pieca ze świecącym klockiem LEGO, funkcji upuszczania żelazka, kołyszących się puszek z farbami, zapadających się półek, liny ze strychu do domku na drzewie i wiele innych szczegółów. Każdy poziom domu można odłączyć, a ściany i dach otwierają się, by łatwiej było sięgnąć do środka. Model ma ok. 27 cm wysokości, 34 cm szerokości i 37 cm głębokości.


Zestaw LEGO Ideas 21330 Kevin sam w domu zawiera 3955 elementów, w tym 5 minifigurek, akcesoria oraz instrukcje budowania. W zestawie jest bateria LR41 do zasilania świecącego klocka LEGO w piecu.


Czy historia z filmu "Kevin sam w domu" mogłaby zdarzyć się w prawdziwym życiu? Okazuje się, że tak. We Włoszech doszło do sytuacji, która do złudzenia przypomina fabułę popularnej produkcji. Rodzice siedmioletniego chłopca, przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, zapomnieli zabrać se sobą swoją pociechę. Chłopca zauważyli dopiero przechodnie.


Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce dziecko może pozostawać samo w domu po ukończeniu 7., 8. lub 13. roku życia. Regulują to aż trzy różne przepisy - Kodeks karny, administracyjny oraz cywilny. Nie określają jednak jasno granicy wieku, w którym rodzice mogą pozostawić pociechę bez opieki.


Mimo tego nadal ważne jest, aby przed opuszczeniem domu odpowiednio się przygotować i zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Należy uczulić go na nieutrzymywanie kontaktu z nieznajomymi. Pociecha nie powinna nikogo wpuszczać do domu pod nieobecność rodziców. Przed opuszczeniem mieszkania warto porozmawiać z dzieckiem i upewnić się, że dobrze zrozumiało nasze instrukcje.


To jeden z tych filmów, które można oglądać w nieskończoność. Nigdy się nie nudzi i za każdym razem bawi tak samo. My już nie możemy doczekać się emisji. A na kolejnych slajdach zobaczycie przemianę, jaką przez 30 lat przeszli aktorzy grający w komedii "Kevin sam w domu".


Obecny właściciel nie przewidział, że tak wielu turystów darzy ten dom sympatią ("Kevin sam w domu" nie jest tak popularny w USA). Wielu z nich odwiedza niepozorne miasteczko tylko po to, by zrobić sobie zdjęcie przy domu McCallisterów. Właśnie dlatego obecny właściciel posiadłości zastrzegł jego wizerunek między innymi w Google Street View.


Innym budynkiem widzianym w tej produkcji jest kościół, do którego główny bohater udał się tuż przed nocą, gdy w jego domu mieli pojawić się rabusie. Świątynia znajduje się bliżej centrum Chicago, konkretniej w dzielnicy Oak Park. Jest to kościół ewangelicki. Świątynia została zaprojektowana przez architekta - Johna Sutcliffe'a. Jego budowa została zakończona w 1905 roku.


Dom Kevina McCallistera można było wynająć w tym roku, na jedną noc. Był to element kampanii promocyjnej serwisu Airbnb. Gospodarzem domu okazał się być brat Kevina, Buzz. O całej akcji pisaliśmy tutaj.


Na wyposażenie domu składają się m.in. drogie meble, sprzęt elektroniczny, mnóstwo elementów dekoracyjnych, prawdopodobnie również biżuteria itd. Ubezpieczenie takiej nieruchomości kosztowałoby ok. 8 tys. zł rocznie. Ochrona obejmowałaby wszystkie zdarzenia, w tym szkody powstałe w wyniku pożaru, wandalizmu, zniszczenia ruchomości domowych, zalania i kradzieży z włamaniem.


Kiedy można zostawić dziecko samo w domu? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Na pewno sam w domu nie może zostać kilkulatek. Bez opieki nie możemy zostawiać dziecka, które ma mniej niż 7 lat. O tym wyraźnie mówią przepisy. Artykuł 106 Kodeksu Wykroczeń wskazuje, że dzieci do lat 7 nie mogą pozostawać bez opieki w sytuacji, gdy może dojść do zagrożenia ich zdrowia i bezpieczeństwa.


Z artykułu wynika więc, że rozważając pozostawienie dziecka samego w domu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko dolną granicę wieku, ale też jego samodzielność, zaradność i charakter. Jedni rodzice ze spokojem zostawią na godzinę w domu rozsądnego 8-latka, podczas gdy inni będą mieli wątpliwości, czy mogą spuścić z oka nadzwyczaj kreatywnego i energicznego 11-latka. Według psychologów, odpowiedzialnych zachowań możemy spodziewać się dopiero u statystycznego 10-latka.


Dom, w którym Kevin odpierał atak włamywaczy pochodzi z lat 20 XX wieku i leży przy 671 Lincoln Avenue w miejscowości Winnetka ok. 30 km na północ od Chicago, niedaleko jeziora Michigan. W marcu 2012 roku właściciele domu John i Cynthia Abendshien sprzedali go za 1 milard 585 milionów dolarów!


Tuż przed Świętami sztuczna inteligencja Midjourney wykreowała coś, co może nieco wybić z pozytywnego bożononarodzeniowego nastroju. Tym razem na ruszcie znalazł się Kevin sam w domu, a dokładnie sequel tej kultowej komedii - Kevin sam w Nowym Jorku. Akcję filmu ulokowano w mrocznej rzeczywistości ZSRR, a uzyskany efekt z pewnością zaskoczył samego pomysłodawcę. Poniższa wizja ma w sobie zarówno coś z estetyki Metra Dmitry'ego Glukhovsky'ego i filmów Andrieja Tarkowskiego. Ta mroczna stylistyka może przypaść do gustu, jeśli jest się fanem defetystycznych, a nawet depresyjnych wizji. W innym przypadku można poczuć się nieco skołowanym, bo zestawienie takiego klimatu z wesołą rzeczywistością Kevina, jest szaloną inicjatywą. Nie da się ukryć, że walka młodego McCallistera z Marvem i Harrym w tej rzeczywistości skończyłaby się źle zapewne dla obu stron.


Zespół Corridor stworzył świetną przeróbkę wybranych scen z "Kevina samego w domu". Ekipa speców od efektów specjalnych i CGI stworzyła oczywiście alternatywną wersję filmu - znacznie brutalniejszą i sadystyczną. Mały główny bohater zamiast w komiczny sposób odbierać ataki złodziejaszków, po prostu ich morduje na różne sposoby.


"Kevin sam w domu" do tego stopnia wpisał się w świąteczną tradycję, że wielu z nas już nie wyobraża sobie bez niego Bożego Narodzenia. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do oglądania przygód chłopca, którego rodzina omyłkowo zostawiła samego w święta, że gdy w 2010 roku Polsat nie chciał wyemitować komedii, petycję za przywróceniem filmu podpisało wówczas niemal 50 tys. osób.


Myślę, że to, co naprawdę wyróżnia "Kevina samego w domu" to doskonałe oddanie świata dziecka, jego emocjonalności, a także tego, czego Kevin się tak naprawdę boi będąc sam w domu i co chce robić. Mam takie wrażenie, że oglądając "Kevina samego w domu" przypominamy sobie jak sami postrzegaliśmy świat będąc dziećmi - mówiła Katarzyna Czajka-Kominiarczuk


W okresie świątecznym furorę robi jednak nie tylko "Kevin sam w domu", ale także filmy romantyczne. W Polsce po raz kolejny hitem stała się kolejna część "Listów do M". Katarzyna Czajka-Kominiarczuk również ma na to wytłumaczenie. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members